Zpovídáme Kristýnu Vávrovou

Chceš vědět, co nám na sebe prozradila Kristýna? Tak neváhej a čti dál! Je obdivuhodné, kolik sportů aktivně provozuje.
Kristýna Vávrová
Sciolektorka

Ahoj Kristýno, rádi bychom, aby tě naši žáci a studenti lépe poznali. Máš chvilku na rozhovor s námi?

Ano, určitě. Co vás zajímá?

Proč učíš matematiku a fyziku? Co tě k nim nasměrovalo?

Od 15 let jezdím jako vedoucí na dětské tábory a matematika s fyzikou mě baví, tak mě napadlo, že to spojím. Od 18 let aktivně doučuji a užívám si nadšení dětí, které látku pochopí. Baví mě, že mohu někomu pomoci daný předmět pochopit, zpříjemnit mu ho a ukázat mu tak, že matematika a fyzika nejsou jen zlo.

Proč si myslíš, že je dobré umět matematiku a fyziku?

Samozřejmě chápat dané předměty se nám hodí ve škole. Ale co je důležitější, matematika rozvíjí logické myšlení, které je pro život důležité. Fyzika se zas vyskytuje všude kolem nás a je zajímavé pochopit, proč a jak dané jevy fungují.

Co ti nejvíce pomáhalo v učení, zvlášť pokud ses měla učit něco, co ti nešlo?

Opravdu mi pomáhalo rozložit si učení do více dnů, abych měla více času na to látku zpracovat. Také jsem se dívala, zda  na internetu nejsou nějaká vhodná videa k danému tématu.

Co je tvůj největší koníček a jak ses k němu dostala?

Kromě sportu je mým největším koníčkem pečení dortů. Jak jsem se k tomu dostala, je docela vtipné. Všechno začalo tím, že jsme se přestěhovali a v bytě, kde bydlíme, je v kuchyni jen maličká trouba velikosti mikrovlnky. A tou dobou mě to nadchlo. Skoro bych řekla, že to beru jako výzvu.

Co ty a sport?

Vdala jsem se do sportovní rodiny, takže se pro mě hranice sportu trochu posunula. Miluji běh, kolo, brusle, ferraty, běžky, lyže, pěší výlety, hory, jezera, prostě přírodu.

Měla jsi jako dítě nějaké zvíře a chováš dnes nějakého domácího mazlíčka?

Celý můj život měly moje babička s tetou pejsky. Ferda (kříženec husky a čau-čau) tahal tetu za rukáv, aby za mnou běžela, když jsem na dvorku v kočárku plakala. Momentálně mají rodiče křížence jménem Laky (z anglického slova lucky = šťastný) a je to náš největší mazlíček.

A na závěr nám prozraď, jaká jsou tvá 3 nejoblíbenější jídla a které z nich umíš uvařit?

Miluji kuře na paprice, žemlovku a cokoli s bramborami. Velká výhoda toho, že mám vlastní domácnost a poslední rok byly zavřené menzy (jídelny), je, že jsem se naučila vařit spoustu nových jídel, což zahrnuje i výše zmíněné.