Rozdíl mezi Externím lektorem a ScioLektorem

Chcete být Externí lektor, nebo ScioLektor?

Externí lektor ScioLektor
Jak to funguje Máte profil na webu, student si vás najde a osloví vás Máte profil na webu, student si vás najde a koupí si u scio vaše hodiny
Cena doučování Určuje lektor Určuje Scio
Platby od klientů vybírá a případné problémy řeší Lektor Scio
Marketingová podpora Profil lektora si zakládáte a spravujete sami Scio vám může pomoci profil upravit tak, abyste získali ty pravé studenty
Kolik platíte 250 Kč měsíčně 0 Kč měsíčně
Metodická podpora Ne Ano
Proplácení řádně neodhlášené hodiny Ne Ano
Skupinové doučování (2 až tři studenti) Ne Ano


Přidejte se k nám a staňte se ScioLektorem! Získáte řadu výhod a budete se zlepšovat v online lektorování. Díky Scio vám odpadají všechny starosti s hledáním studentů a domluva o ceně. Veškerou svoji pozornost budete moct soustředit jen na učení.

Chcete další informace? Tady jsou!

Externí lektor

Na webu si vytvoříte profil, napíšete, co doučujete, kolik chcete za hodinu a kontakt na sebe. Rodič, student si vás na webu najde a osloví vás. Domluvíte se na doučování. Za vystavení vašeho profilu na webu si Scio účtuje měsíční poplatek (250 Kč). Vystavení svého profilu můžete pozastavit, nebo nechat běžet tak dlouho, dokud si vás najde dostatek studentů. Hodiny se studenty si vedete sami dle svých schopností a přes platformu (Skype, Zoom, apod.) dle vlastního výběru. Veškerá dohoda mezi studentem včetně domluvy o formě předání platby za jednotlivé lekce a vámi je ve vašich rukou.

ScioLektor

Na webu si vytvoříte profil, napíšete, co doučujete. Rodič, student si bude moci váš profil prohlédnout a koupit si vaše hodiny doučování. ScioLektory budeme rodičům doporučovat, na webu se budou zájemcům o doučování zobrazovat výše ve vyhledávání. ScioLektoři s námi podepisují smlouvu o poskytování služeb a za uveřejnění své nabídky nic neplatí, Scio si bere provizi z částky od studentů. Jako ScioLektoři od nás dostanete metodickou podporu.

Za ScioLektory chceme dát ruku do ohně a chceme vás lépe poznat. Chystáme pro vás proto krátké přijímací řízení, které nám pomůže odhalit, jak o učení přemýšlíte. Absolvování přijímacího řízení je povinné, jestliže se chcete stát ScioLektorem. Nemusíte se bát, pokud jste zkušení lektoři, zmáknete vše levou zadní. Pokud teprve začínáte, budeme alespoň vědět, jak na tom jste. A můžeme vám dát podporu tam, kde bude potřeba. Ty méně zkušené z vás ještě požádáme o připravení ukázkové hodiny. Pak již budete připraveni stát se ScioLektorem:).

Jak bude probíhat "přijímací řízení"?

Dostanete několik otázek k přípravě hodiny, na které písemně odpovíte. K otázkám vám dáme i zdroje pro lepší inspiraci. Budou nás například zajímat odpovědi na následující otázky: Chystáte se doučovat žáky druhého stupně. Jaké jsou jejich možnosti během 45 minut a jaké mají potřeby? Jak můžete motivovat žáka z prvního stupně k učení? Znáte metodu plánování výuky Evokace-uvědomění-reflexe? Jaké evokační techniky byste na konkrétním příkladu použili u studentů na SŠ?

Nejde o zkoušku jen s možnostmi prošel/neprošel. Chceme vás více poznat a mít dostatek podkladů při výběru ScioLektorů. Je pro nás důležité, aby byli spokojeni studenti, kteří si vás vyberou.

Metodická podpora a péče

V průběhu vaší lektorské kariéry se o vás budeme starat a metodicky vás dále podporovat. Chystáme doporučené postupy s příklady dobré praxe, tipy do výuky, tipy na výukové aplikace a jak na práci s nimi apod. Když se stanete ScioLektorem, rozhodně neustrnete ve svém lektorském rozvoji a budete mít možnost se stále zlepšovat a více vydělávat.

Vaše odměna a podpora od společnosti Scio

ScioLektoři mají jednotně stanovenou cenu za doučování 45 minut podle obtížnosti látky a mají i jednotně stanovenou odměnu. Za 45 minut doučování učiva na ZŠ dostanete 225 Kč, za doučování přípravy na přijímací zkoušky na SŠ, učivo SŠ, přípravu na maturitu a přípravu na přijímací zkoušky na VŠ 275 Kč. Za doučování učiva VŠ, nebo odborných předmětů a speciálních dovedností 350 Kč.

Chystáme i možnost vést hodiny s více studenty (dva, tři). Vaše hodiny získají jinou dynamiku, vy si přijdete na víc peněz (až 550 Kč/45 min. doučování) a studenti naopak ušetří.

ScioLektorům poskytujeme zázemí velké společnosti a renomované značky, vzdělávání se věnujeme více než čtvrtstoletí. Budeme se vám starat o přísun studentů, do marketingu webu chystáme investovat nemalou částku. Pomůžeme vám s úpravou profilu lektora tak, aby si vás našli ti správní studenti. Jako lektoři můžete přispívat na náš blog o vzdělávání, a tak se dále zviditelnit. Určitě si blog pravidelně čtěte, najdete tam hromady informací o vzdělávání.

Garantujeme vám vyplácení odměny i za zrušené hodiny, pokud je student nestornuje alespoň 24 hodin předem. Víme, že pro lektory na volné noze může být opakované neohlášené rušení hodin ze strany studentů problematické.

Pokud chcete být ScioLektor, tak nás kontaktujte.