Rozhovor s Barborou Plhalovou

Zajímá tě, zda má Bára nějakého domácího mazlíčka, pak klikni a v rozhovoru se dozvíš i mnohé další.
Barbora Plhalová
Sciolektorka

Ahoj Báro, máme na tebe pár otázek máš na nás čas?

Určitě, ráda si ho udělám!

Pověz nám, proč učíš zrovna angličtinu, co tě k jazyům nasměřovalo? 

Angličtina mě bavila už na škole, kde jsem četla povídky v angličtině a donekonečna sledovala seriál Doctor Who. Učit jsem tento jazyk začala, když jsem žila v Japonsku. Baví mě poznávat, jak různí lidé nad jazykem přemýšlejí a pomáhat jim porozumět, jak angličtina funguje.

Je něco, co tobě ve škole nešlo a co tě nebavilo?

Občanská výchova. Celou hodinu jsme si jen psali zápis do sešitu, nikdo nám nevysvětlil, jak věci v právní nebo politické sféře fungují, a testovaní jsme byli jen na to, jak se umíme nazpaměť naučit poznámky ze sešitu, i když jsme vlastně nevěděli, co naše zápisky znamenají v reálném světě.

Ať se neptáme jen na školu, chováš nějakého domácího mazlíčka? 

Mám doma malinkou fenku jménem Sindy. Je jí už osm let a je velmi plachá, ale moc ráda se mazlí a běhá v parku. Vždycky má velkou radost, když přijdu domů a když jdeme na procházku. Pro dobrůtku udělá cokoli.

Co ty a kuchyně? Jaká jsou tvá 3 nejoblíbenější jídla a které z nich umíš uvařit?

Okurkové sushi, pečená sladká brambora a tofu cheesecake. Sushi není složité, upéct sladkou bramboru je ještě jednodušší, ale cheesecake si zatím kupuji v cukrárně. Několikrát jsem se snažila ho připravit a věřím, že se mi jednou povede, ale zatím, ačkoli chutné, nejsou mé výtvory něco, co bych nabídla hostům a známým.

Tak jo, děkujeme a těšíme se, že příště nám o sobě odhalíš zas o kousek více.

Těším se hlavně na své studenty!