Latina - základy a její vliv na češtinu i angličtinu

Latina není mrtvá
31.3.2023 — 28.4.2023
5 hodin
1 480 Kč
Počet osob v kurzu: 7
Počet volných míst: 7
Konec registrace: 31.3.2023

Video, audio, salto, doktor nebo třeba republika. Všechna tato slova mají svůj základ v latině. A věřte, je jich mnohem víc. Latina s řečtinou obohatily nespočet jazyků, včetně angličtiny a češtiny. V tomto kurzu, který vede nadstandardně jazykově vybavený lektor, Matouš Bezděk, budete moci nahlédnout do hlubin českého jazyka objevit tak předka mnoha našich slov - latinu. Společně se vydáte až do starověkého Říma a obeznámíme se se základními slovíčky v latině. I trocha mluvnice, kterou si osvěžíme některá česká pravidla, nás přivítá vřelým objetím. No přece všechny cesty vedou do Říma. 

Kurz je určen všem, studentům i dospělým, kteří si chtějí udělat tento malý výlet za historií některých našich slov, k základům latiny i za pravidly češtiny. Skupina studentů bude malá (3 až 7 studentů), proto bude dostatečný prostor pro vysvětlování, zvědavé otázky i velmi individuální přístup k tématům, které studenty zajímají. 

Cílem kurzu je seznámit se základy latiny a jejím vlivem na ostatní jazyky. 

Lektor Matouš Bezděk o sobě říká, že je milovník jazyků. Výborně mluví francouzsky, anglicky a španělsky. Tyto jazyky také učí a doučuje. Doučuje i základy latiny. Ve volném čase se však věnuje i studiu dalších jazyků jako jsou např. japonština, norština či italština. Je to mladý a sympatický lektor, se kterým se dozvíte spoustu nových věcí a kurz si náramně užijete. Více o lektorovi se dozvíte na jeho profilu, kam se dostanete kliknutím na jeho jméno nebo si přečtěte rozhovor, ve kterém nám prozradí některé ze svých osvědčených metod učení se cizím jazykům. 

Lekce budou probíhat 

- 1x týdně po dobu 5 týdnů 

- vždy v pátek od 18 hodin 

- začínáme 31. 3. 2023 

- každá lekce má 60 minut 

Co všechno se v kurzu naučíte? 

31. 3. - 1. a 2. deklinace podstatných jmen (+ latina v češtině). Sloveso být. 

7. 4. - Přítomný čas. Historie (latina v češtině). 

14. 4. - Předložky. Medicína (latina v češtině). 

21. 4. - 3. deklinace podstatných jmen (+ latina v češtině). Přídavná jména. 

28. 4. - Latinské výrazy. Vliv latiny na češtinu obecně. 


Po registraci zde na stránkách ScioDoučování můžete zakoupit kurz kliknutím na tlačítko "Koupit". Po zakoupení kurzu vám na e-mail, který jste uvedli v registraci, lektor pošle odkaz, na kterém bude kurz probíhat, a případně všechny ostatní informace ke kurzu. Na kurz není třeba zakoupit žádné další materiály, vše bude poskytnuto v průběhu jednotlivých lekcí. V případě dotazů nás kontaktujte buď telefonicky na 234 705 017 nebo e-mailem na doucovani@scio.cz.